Para Prezydencka spotkała się medalistami uniwersjad

16.11.2017

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornahauser -Dudą gościli w środę w Pałacu Prezydenckim sportowców, medalistów dwóch uniwersjad: zimowej w Ałmaty i letniej w Taipei. Wśród nich była nasza studentka Marcelina Witek, która zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem w Taipei.

- W sporcie akademickim wspaniały jest zwłaszcza czynnik integracyjny – podkreślał Prezydent, zwracając się do zawodników. Zdaniem Andrzeja Dudy tylko w AZS możliwa jest sytuacja, gdy zwykły człowiek uprawiający sport amatorsko spotyka się ze sportowcami na światowym poziomie i tylko w AZS może stanąć z nimi w szranki.

Reprezentantom, którzy w czasie sportowych zmagań zdobyli medale, Prezydent wręczył listy gratulacyjne. „Dziękuję za przykład wspaniałego sportowego ducha walki i postawę fair play, za godne reprezentowanie naszej Ojczyzny i polskiej młodzieży akademickiej, za radość i dumę, jakich przysporzył (a) Pan/ Pani kibicom Biało-Czerwonych w kraju i za granicą” – napisał w nim Andrzej Duda.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Sportowcy zrewanżowali się Prezydentowi, ofiarowując mu kurtkę z uniwersjady zimowej.

W 2017 roku odbyły się dwie uniwersjady - zimowa w Ałmaty i letnia w Taipei. Z Ałmaty polscy studenci przywieźli 8 medali, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W czasie Letniej Uniwersjady zaś Polacy zdobyli 25 medali. (BZ)

źródło: http://www.prezydent.pl

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z medalistami uniwersjad

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

Wróć