World Sailing Emerging Nations Programme

29.07.2019

W dniach od 9 lipca- 12 lipca br. w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS przy pięknej pogodzie i wspaniałych nastojach zrealizowany został World Sailing Emerging Nations Programme.

18 uczestników z 17 krajów, pod okiem trenera z Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej - Roberta Holdena oraz trenerki z Polskiego Związku Żeglarskiego Anny Weinzieher, uczestniczki igrzysk olimpijskich „Londyn 2012” aklimatyzowało się w Polsce przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata w żeglarstwie, które odbyły się w Gdyni w dniach 13-12 lipca br.

Należy podkreślić, że to wydarzenie jest efektem doskonałej i partnerskiej współpracy między Międzynarodową Federacją Żeglarską, Polskim Związkiem Żeglarskim (współorganizatorem) i Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku  (gospodarzem szkolenia).

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz

Realizacja wspólnych projektów z Polskim Związkiem Żeglarskim, szczególnie międzynarodowych, we współpracy z Międzynarodową Federacją Żeglarską - World Sailing. Po raz kolejny jesteśmy gospodarzem i współorganizatorem międzynarodowych seminariów i programów, to dla nas wyróżnienie, powód do dumy, a zarazem przykład efektywności w działaniu. Razem z dr Tomaszem Chamerą oraz p. Maciejem Szafranem kontynuujemy misję, którą rozpocząłem przed laty ze ś.p. dr Krzysztofem Zawalskim – dziś patronem centrum. Cieszę się, że nasze Narodowe Centrum Żeglarstwa odgrywa tak ważną rolę nie tylko lokalnie, ale również w kraju i poza jego granicami. Aplikacja o certyfikat World Sailing, to kolejna szansa na rozwój i ponownie powód do chluby AWFiS- powiedział Rektor dr hab. Waldemar Moska, prof. AWFIS.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

To niezwykle ważne, prestiżowe wydarzenie o zasięgu międzynarodowym. Należy się cieszyć z tego typu inicjatyw, zwłaszcza jak dostaje się wyrazy uznania i podziękowania, jakie z rąk Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej otrzymał Maciej Szafran, który był organizatorem i koordynatorem wydarzenia.

Nawiązały się nowe przyjaźnie, zawodnicy spędzili ze sobą cztery pracowite dni. Należy śmiało stwierdzić, że NCŻ AWFIS ma potencjał infrastrukturalny do organizacji takich światowych imprez, co z połączeniu z pasją i zamiłowaniem do żeglarstwa pracowników NCŻ AWFIS składa się na wielki sukces !

Relacja VIDEO

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Wróć